A tenisz új sztárja -18 éves Alcaraz nyert és történelmet írt!

Tanú a történelem!

Április 4-én, pekingi idő szerint kora reggel kitört a 18 éves Alcalás, amikor az első szettben 1-4-re alulmaradt, a következő 10 inningből 9-et megnyert, Rude-t 7-5, 6-4-re legyőzte. és megnyerte a szezon első meccsét.Második korona, harmadik karrier korona.Alcaraznak ez az első Masters címe pályafutása során, és a történelem harmadik legfiatalabb Masters bajnoka.Ezzel egy időben Alcaraz megdöntötte Djokovic rekordját, és a miami játékok történetének legfiatalabb bajnoka lett!
tenisz -1

Az új idény óta Alcaraz mindössze két meccset veszített az Australian Openen és az Indy Masters-en, és vereséget szenvedett Berrettinitől, a második helyen, és Nadaltól, a nagy három egyikétől.A többi meccsen Alcaraz legyőzte Tsitsipas, Berrettini, Agut, Norrie, Monfils, Hulkac, Schwarzman, Fognini, Kezmanovic stb.Nem csoda, hogy Nadal így nyilatkozott: „Alcaraz már most is a legjobb játékosok közé tartozik, nagyon sokoldalú, nagyon agresszív támadással és feszes védekezéssel rendelkezik.Nem lep meg, hogy ezután bármit is csinál.„Nadal két héttel ezelőtt hangzott el, Nadal és Alcalás háromszettes csatája után.Azon a meccsen Alcalás nagy gondot okozott Nadalnak, a kulcspontokban mindössze egy pont volt.Kis ingadozások csak elvesztették a játékot.Bár az Indy Masters döntőjét kihagyta, Alcaraz így is pályafutása legjobb rekordját készítette a Masters-en.

tenisz -2

A Miami Mastershez érkezve Alcalás tovább vadul.Alcalás legyőzte Vsovicot, Cilicet, Cicipászt, Kezmanovićot és Hulkachot, és először jutott be a Masters döntőjébe.A fináléban a Masters döntőjébe először bejutott Rudddal szemben, méghozzá olyan nagy szívvel, mint Alcaraz, óhatatlanul kicsit ideges volt, és az első szettben 1-5-re alulmaradt.A döntő hangulatához fokozatosan alkalmazkodó Alcaraz ellentámadásba kezdett, és három egymást követő meccsen kiegyenlített.A szett végén Alcaraz elszakította az övet, és 7-5-ös vezetéssel megnyerte az első szettet.A második szettben az Alcaras brékelőnyt szerzett az ülés elején, és be is zárta a győzelmet 6-4-re.2-0, amikor Alcaraz 1-4-es hátrányban volt, a következő 10 meccsből 9-et megnyert, és legyőzte Rude-ot.A 18 éves Alcaraz 19 évesen megdöntötte Djokovic rekordját a Miami Masters megnyerésében, és a miami torna legfiatalabb bajnoka lett!

tenisz -3

A bajnoki cím megszerzésének pillanatában Alcaraz és Ferrero edző, aki éppen apja temetésével foglalkozott, hosszan összeölelkezett, hogy megünnepelje a győzelmet.A tavalyi US Open negyeddöntőjétől az első Masters bajnokságig az Alcaraz mindössze fél év alatt ért el ilyen eredményt, és a 2000-es évek legjobban várt generációja lett a férfi teniszben.Ezzel a bajnoksággal az Alcaraz karriercsúcsot ért el a 11. helyen, mindössze egy lépésre attól, hogy először kerüljön a legjobb tíz közé.

tenisz -4

Ezúttal a Miami nyerte a bajnokságot, így Alcalás a harmadik legfiatalabb játékos, aki megnyerte a Masters bajnokságot Zhang Depei és Nadal mellett.Alcalás annyira izgatott volt ettől, hogy elkezdett nagyobb célok felé törekedni: „Nincsenek szavak, hogy leírjam, mit érzek most, de az első Masters címem megnyerése Miamiban olyan különleges.Nagyon örülök ennek a győzelemnek. Idén az volt a cél, hogy 500-at nyerjek, és ez sikerült is.A következő teendő, hogy megnyerjük ezt a Masterst.Remélhetőleg a szakok következnek.”

Ha szeretne profibb teniszezővé válni, mint Alcalas, próbálja ki a siboasittenisz gyakorló lövészgép,tenisz gyakorló labdagépa legjobb segítséget nyújtanának a teniszedzésben.

Feladás időpontja: 2022.04.15